Завдання 1. Знайомство з QR

QR (Quick Response перекладається як «швидка відповідь») коди представляють собою мініатюрні носії даних, які зберігають текстову інформацію об'ємом приблизно в половину сторінки формату А4. Ці дані кодуються за допомогою спеціальних програм або сервісів у вигляді білих і чорних квадратів (можуть бути виконані і в інших кольорах). QR-код містить в собі і додаткові дані, які потрібні для правильного розпізнавання (декодування) інформації спеціальними програмами мобільних телефонів чи інших пристроїв.
Розробила QR-код в 1994 році японська фірма Denso Wave. Задача QR-кодів полягала в зберіганні великого обсягу даних при невеликій площі їх розміщення. Процесу сканування не повинні перешкоджати ні ушкодження, ні часткове забруднення коду.
Будь-який смартфон або досить сучасний телефон легко зможе розпізнати і розшифрувати дану інформацію. Для цього потрібно тільки піднести камеру смартфона (або телефону) з встановленою програмою для розпізнавання QR-коду до коду. Програма розшифрує код, а потім запропонує виконати певну дію, передбачене у вмісті коду.
Найбільш поширені в світі такі формати:

  • Інтернет-адреса. QR-коди можуть містити посилання на інтернет ресурси. Прочитання коду направить користувача на потрібний сайт, позбавляючи від необхідності ретельно вводити безліч знаків в адресному рядку браузера.
  • Контактні дані. Досить часто зустрічаються візитки, які містять код. Можна просканувати код і зберегти контактну інформацію в адресній книзі телефону або комп'ютера.
  • Адреса електронної пошти. QR-код може містити адресу електронної пошти та ім'я адресата.SMS. Нерідко для участі у заході, акції, грі потрібно відправити SMS. QR-код позбавить вас від необхідності набору тексту. Можна відсканувати код і отримати готове до відправки повідомлення.
  • SMS. Нерідко для участі у заході, акції, грі потрібно відправити SMS. QR-код позбавить вас від необхідності набору тексту. Можна відсканувати код і отримати готове до відправки повідомлення.
  • Географічні дані. В QR-коді можуть бути зашифровані геодані. Це дозволяє подивитися розташування того чи іншого об'єкта, наприклад, в «Картах Google».
  • Текст. Цей формат придатний для різних цілей від повідомлення до інформаційної довідки.
  • Телефонні номери. При скануванні QR-коду з впровадженим телефонним номером можна відразу ж зробити дзвінок.
Створити QR-код не складно. З урахуванням того, що ці коди були ліцензовані, кожен бажаючий може не тільки використовувати, а й створювати їх абсолютно безкоштовно. Для створення і просування QR кодів є безліч сервісів і програм. Коди можна зберігати у вигляді графічного зображення форматах (JPEG, PNG або TIFF), роздрукувати, безпосередньо впровадити в документ, послати по електронній пошті, опублікувати в мережі інтернет.

Комментариев нет:

Отправить комментарий